Okolica


Bukowina Tatrzańska jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce, słynąca z gór, wody i śniegu. Idealne miejsce dla osób spragnionych wypoczynku, jak również wszelakich aktywności. Bliskość Tatr, Gorców i Pienin powoduje, że Bukowina jest doskonałym miejscem wypadowym na górskie wędrówki, a geotermalne wody występujące na Podtatrzu dają możliwość pełnego relaksu w trzech tego typu nowoczesnych ośrodkach – w najbliższej odległości od naszego obiektu (1 km), znajduje się Terma Bukovina. Zimą długo zalegająca pokrywa śnieżna i sprzyjający, górski klimat są zdecydowanie dobrym wyborem dla miłośników białego szaleństwa. W bezpośrednim sąsiedztwie Rysów, a dokładniej naprzeciwko, znajdują się trzy wyciągi narciarskie, natomiast stacja Rusiń-Ski to zaledwie 5 km, a Kotelnica Białczańska – 9 km.
Z kolei prężnie działający Dom Ludowy w Bukowinie sprawia, że miejscowość jest organizatorem licznych imprez kulturalnych, dzięki którym bliżej można poznać tradycje i folklor Skalnego Podhala. W okolicy jest sporo restauracji, stadnina konna, ścieżki spacerowe i rowerowe, oraz biura wycieczek jednodniowych, z którymi można udać się m.in.: na Spływ Dunajcem, czy Słowację.

Warto odwiedzić

Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

Największy, drewniany dom tego typu w Polsce pielęgnujący tradycje i promujący kulturę góralską.

Spływ przełomem Dunajca

Spływ na tradycyjnych tratwach to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Kasprowy Wierch

Najbardziej popularny szczyt w Tatrach, na który prowadzi kolejka linowa.

Rusinowa Polana

Zapierające dech w piersiach widoki na Tatry Bielskie, Wysokie i Gęsią Szyję. W pobliżu znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr.

Morskie Oko

czyli największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach.

Zapora Czorsztyn i Zamek w Niedzicy

Średniowieczny zamek Dunajec i zapora wodna znajdujące się w Pieninach nad jeziorem Czorsztyńskim.

Tatrzańska Łomnica

Miejscowość turystyczna mieszcząca się na Słowacji u podnóża Tatr. Znajduje się tam sporo, hoteli, muzeum TANAPu, muzeum narciarstwa, stacja narciarska oraz kolej linowa, którą można dostać się na sam szczyt Łomnicy - 2634 m n.p.m.

Krzeptówki

Ulica w Zakopanem, na której zobaczyć można drewnianą architetkturę w stylu góralskim oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej wybudowane w podzięce za ocalenie Jana Pawła II po zamachu w 1981 r.

Kaplica na Jaszczurówce

Zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza jest typowym przykładem stylu zakopiańskiego.