Profesjonalny Ośrodek Rehabilitacyjny

Zabiegi Rehabilitacyjne

Zabiegi Rehabilitacyjne

Rehabilitacja z widokiem na Tatry

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, zabiegi rehabilitacyjne dobierane i wykonywane są przez fizjoterapeutów. Cała oferta jest skierowana do osób, które chcą poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, jak również odnaleźć chwilę wytchnienia i odprężenia. Wszystko powstało z myślą, aby każdy znalazł coś dla siebie. Do skorzystania z oferty zapraszamy naszych gości mieszkających w ośrodku, jak również osoby z zewnątrz..

 W cenie turnusów rehabilitacyjnych zawarte są już zabiegi.

LISTA ZABIEGÓW

WIRÓWKI kończyn dolnych i górnych 30 zł

Kąpiel wirowa stanowi formę łagodnego masażu, wykonanego na kończyny górne i dolne w celach leczniczych wykorzystuje się wpływ cieplny wody oraz jej oddziaływanie z ruchem wirowym wody, powoduje ona rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu.


MATERAC MASUJĄCY VIBROTERAPIA 20 zł

3 programy terapeutyczne: Program RS Oxy na zaburzenia oddechowe i mięśniowo-wydolnościowe, Program RS Neuro pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, Program RS Cardio na zaburzenia sercowo-naczyniowe.


MAGNETOTERAPIA 20 zł

Biostymulacja czyli regeneracja komórkowa, zabieg polegający na przenikaniu w głąb ciała pola magnetycznego, które dociera do każdej komórki, działając na struktury błon komórkowych i poprawiając transport tlenu oraz substancji odżywczych. Przyspiesza gojenie tkanki kostnej i tkanek miękkich, wspomaga regenerację organizmu oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych.


LAMPA TYPU SOLLUX LUMINA 20 zł

Lampa Solux Lumina jest nowoczesną lampą do naświetlań światłem podczerwonym powodują rozgrzanie tkanek co powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego dając efekt przeciwbólowy. Kolor czerwony wzmacnia osłabiony układ odpornościowy jak również jest wsparciem, przy zmęczonym i wyczerpanym organizmie. Światło niebieskie działa na organizm uspokajająco i uśmierzająco na bóle migrenowe, stosowany w zaburzeniach snu i stanach depresyjnych.


LASEROTERAPIA 20 zł

Działanie wiązką światła na określony obszar ciała, które wspomaga leczenie m.in.: w problemach z krążeniem krwi, dolegliwościach bólowych, medycynie estetycznej, chorobach dermatologicznych, podologii i wielu innych. Prowadzi do biologicznej odnowy komórkowej i pobudza reakcje regeneracyjne organizmu. W leczeniu laserem używa się promieniowania z zakresu światła widzialnego i podczerwieni. Działanie lasera ma korzystny wpływ na leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów, zespoły bólowe w przebiegu dyskopatii w lędźwiowym i szyjnym odcinku kręgosłupa, w reumatoidalnym zapaleniu stawów i zapaleniu ścięgien.


KRIOTERAPIA PUNKTOWA 25 zł

Zabieg polegający na tzw.: „leczeniu zimnem”, czyli miejscowym schładzaniu ciała poprzez użycie oparów ciekłego azotu. Główne schorzenia które poddają się terapii zimnem to urazy ortopedyczne zmniejszając obrzęk, powodując przyspieszenie jego wchłonięcia, krioterapia działa również przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zwiększa tolerancje na wysiłek fizyczny.


MASAŻ UCISKOWY BOA 20 zł

Jest to bezbolesny masaż wykonywany przy użyciu mankietów uciskowych na nogi wypełnionych powietrzem, mający działanie na układ krwionośny i limfatyczny. Zabieg usuwa zalegąjące toksyny w kończynach górnych i dolnych, powodując stymulacje układu limfatycznego i żylnego oraz wpływa na uelastycznienie i odżywienie tkanek. Likwiduje obrzęki nóg i wspomaga proces odchudzania....


ELEKTROTERAPIA 20 zł

Leczenie poprzez prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości, mające na celu złagodzenie bólu w korzeniowych zespołach bólowych odcinka szyjnego i lędźwiowo- krzyżowego kręgosłupa oraz poprawę ruchomości w stawach. Zabiegi są bezpieczną alternatywą dla leków przeciwbólowych....


ULTRADŹWIĘKI 20 zł

Ultradźwiękami nazywamy drgania mechaniczne przekraczające granicę słyszalności ludzkiego ucha, powodując głęboki mikromasaż tkanek. Działanie biologiczne ultradźwięków odgrywa ważną rolę w działaniu przeciwbólowym jak również hamowaniu procesu zapalnego.


FOTEL MASUJĄCY Tonale Gold + 20 zł

Masażowi podlega praktycznie każda część ciała - od stóp przez łydki, uda, pośladki, plecy do karku i obręczy barkowej.


TAPING 40 zł

Plastry na kontuzje, urazy, obrzęki.


HIBERBARIA TLENOWA 120 zł

czyli terapia hiperbaryczna tlenowa, to metoda leczenia polegająca na poddawaniu organizmu pacjenta sesjom tlenowym w specjalnych komorach, gdzie panują warunki podwyższonego ciśnienia atmosferycznego i podawaniu tlenu o zwiększonym stężeniu. Ten rodzaj terapii jest wykorzystywany w wielu przypadłościach, od trudno gojących się ran po problemy neurologiczne czy autoimmunologiczne. Jednakże istnieją również przeciwwskazania oraz zalecenia dotyczące przygotowania pacjenta do zabiegu i obsługi komory.

Wskazania do terapii hiperbarycznej obejmują szeroki zakres przypadłości, takie jak choroby autoimmunologiczne, stwardnienie rozsiane, trudno gojące się rany, choroby gastrologiczne, oparzenia, problemy psychiatryczne, problemy seksualne, choroby neurologiczne u dzieci, migreny, choroby zawodowe (np. pylica płuc u górników), borelioza, rehabilitacja po udarach, oraz wiele innych.

Przeciwwskazania do terapii hiperbarycznej obejmują przypadłości takie jak ciąża, leczenie niektórymi lekami (np. Bleomycyna), ciężkie choroby płuc, krwotoki, odma płucna, tętniaki, czy też schorzenia uszu i zatok.

Przed wejściem do komory pacjent musi być odpowiednio przygotowany, co obejmuje założenie wygodnego ubrania, skorzystanie z toalety, usunięcie soczewek kontaktowych, zmycie makijażu, zdjęcie biżuterii, spożycie posiłku (zwłaszcza dla osób z cukrzycą), oraz inne czynności mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pacjenta podczas sesji. 

Po seansie pacjent może odczuwać różne reakcje, w tym początkowe uczucie senności, a później zwiększenie energii, poprawę jakości snu, czy też zauważenie zmian w przebiegu pewnych schorzeń.

Warto pamiętać, że skuteczność terapii hiperbarycznej może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz rodzaju choroby, dlatego ważne jest monitorowanie i dostosowywanie planu leczenia do konkretnych potrzeb i reakcji organizmu.

Trwa ładowanie strony...